STREFA PANNY MŁODEJ

SPRAWIĘ, ŻE TWÓJ NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ W ŻYCIU BĘDZIE WYJĄTKOWY

MAKIJAŻ PRÓBNY

KIEDY najlepiej się umówić i jak się PRZYGOTOWAĆ do wizyty u makijażystki ?
Wiele klientek zadaje mi pytanie, kiedy najlepiej umówić się na próbny makijaż, ale wiele też przychodzi zupełnie nie przygotowanych. Chciałabym więc pomóc Wam, aby spotkanie ze mną czy inną wizażystką było pozytywnie zakończone i dawało Wam poczucie, że “TAK – to jest właśnie to, czego oczekiwałam!”

kiedy się umówić?

Moim zdaniem, wynikającym z doświadczenia idealny okres to maksymalnie 3 miesiące wcześniej. Nie ma sensu umawiać się pół roku czy rok przed ślubem, bo Wasza cera może się zmieniać, kolor włosów, opalenizna czy tez nasz kufer może zmienić zawartość, a mimo robionej notatki z makijażu próbnego tez jesteśmy tylko ludźmi i nie wierzę w to, że makijaż wykonany pół roku wcześniej będzie idealnie odwzorowany w dniu ślubu.
Jeśli ktoś chce się umówić na próbny makijaż np. rok wcześniej – proponuje wówczas zwykły makijaż okolicznościowy np. przy okazji jakieś uroczystości czy imprezy, by klientka sprawdziła mój warsztat pracy, trwałość makijażu. Bliżej ślubu umawiamy się i tak na właściwy próbny makijaż, na który dobrze mieć zarezerwowane około 2 godzin czasu.

Jak przygotować się do wizyty u makijażystki?

#1 zadbana cera

Pominę fakt, że przede wszystkim trzeba zadbać o cerę!

#2 sukienka

Pokaż wizażystce fason swojej sukni ślubnej – makijaż musi być dopasowany do całej stylizacji!

#3 biżuteria

Jaką będziesz mieć biżuterię (srebrną, złotą, a idealnie jeśli możesz z tą biżuterią przyjść na makijaż próbny)

#4 motyw

Jaki będzie kolor/motyw przewodni czy kolor kwiatów w bukietach

#5 kolor włosów

Jaki planujesz mieć kolor włosów i fryzurę (idealnie na próbnym mieć kolor zbliżony już do tego jaki będzie w dniu ślubu)

#6 biel

Ubierz na próbny makijaż jasną bluzkę, by nie kontrastowała zbytnio z makijażem, który przecież ma ładnie się prezentować z białą suknią, a nie różową w zielone groszki 😉

#7 inspiracje

Jakie są Twoje oczekiwania odnośnie makijażu, a czego nie lubisz w makijażu? (pokaż zdjęcia-inspiracje)

Jeśli pójdziesz na próbny makijaż ślubny bez przygotowania, bez pomysłu na makijaż – możesz jedynie zaufać wizażystce, ale będzie bardzo ciężko dopasować makijaż do Twoich potrzeb. Profesjonalna wizażystka chce byś była zadowolona, bo zadziała to w dwie strony, ale jeśli np. nie wiesz jaką będziesz mieć sukienkę czy jaka będzie biżuteria to tak naprawdę robienie makijażu to loteria – albo będzie pasować do całej stylizacji w dniu ślubu, albo będzie wielkie rozczarowanie.

MAŁGORZATA NOWAK

MAKE-UP ARTIST

O czym warto pamiętać w dniu ślubu...

FRYZURA PIERWSZA

Warto umówić się na fryzurę przed malowaniem, by mycie głowy nie zepsuło makijażu.

JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZA

Przede wszystkim o tym, ze Ty jako Panna Młoda jesteś najważniejsza! Proszę pamiętaj, by się wyspać przed makijażem, bo ciężko zakryć zapuchnięte i zmęczone oczy.

ZAWSZE PRZYGOTOWANA

Miej przy sobie w tym dniu, bibułki matujące i pomadkę do poprawek ust.

KOLEJNOŚĆ JEST WAŻNA

Kolejność malowania osób w domu - najlepiej byś nie była malowana ani pierwsza, ani ostatnia. Nauczona doświadczeniem, wiem że często Panny Młode są zestresowane zbliżającą się godziną „0” , wiec lepiej zaoszczędzić sobie dodatkowych nerwów pt. –„zdążę czy nie zdążę".

NIE STRESUJ SIĘ

Nie stresuj się moją osobą, gdy zaczynasz się ubierać a ja muszę wychodzić. Dla mnie to całkowicie naturalne, że to jest TWÓJ dzień i po zakończonych makijażach , po prostu muszę wyjść – wiec nie masz za co przepraszać, jeśli się nie pożegnasz.

MAKIJAŻ ŚLUBNY

Specjalnie dla Was, przygotowałam razem z marką GOLDEN ROSE POLSKA tutorial – jak wykonać szybki i efektowny makijaż ślubny na Roksanie Karolak, Miss Województwa Łódzkiego 2017 . Miłego oglądania!

+48 694 253 501

ZAPISZ SIĘ NA KURS
Close Menu