STREFA PANNY MŁODEJ

SPRAWIĘ, ŻE TWÓJ NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ W ŻYCIU BĘDZIE WYJĄTKOWY

MAKIJAŻ PRÓBNY

KIEDY najlepiej się umówić i jak się PRZYGOTOWAĆ do wizyty u makijażystki ?
Wiele klientek zadaje mi pytanie, kiedy najlepiej umówić się na próbny makijaż, ale wiele też przychodzi zupełnie nie przygotowanych. Chciałabym więc pomóc Wam, aby spotkanie ze mną czy inną wizażystką było pozytywnie zakończone i dawało Wam poczucie, że “TAK – to jest właśnie to, czego oczekiwałam!”

kiedy się umówić?

Moim zdaniem, wynikającym z doświadczenia idealny okres to maksymalnie 3 miesiące wcześniej. Nie ma sensu umawiać się pół roku czy rok przed ślubem, bo Wasza cera może się zmieniać, kolor włosów, opalenizna czy tez nasz kufer może zmienić zawartość, a mimo robionej notatki z makijażu próbnego tez jesteśmy tylko ludźmi i nie wierzę w to, że makijaż wykonany pół roku wcześniej będzie idealnie odwzorowany w dniu ślubu.
Jeśli ktoś chce się umówić na próbny makijaż np. rok wcześniej – proponuje wówczas zwykły makijaż okolicznościowy np. przy okazji jakieś uroczystości czy imprezy, by klientka sprawdziła mój warsztat pracy, trwałość makijażu. Bliżej ślubu umawiamy się i tak na właściwy próbny makijaż, na który dobrze mieć zarezerwowane około 2 godzin czasu.

Jak przygotować się do wizyty u makijażystki?

zadbana cera

Nawet najdroższy podkład nic nie pomoże, jeśli cera będzie żle przygotowana. Pamiętaj proszę, że odpowiednio nawilżona cera to klucz do trwałego makijażu. Zadbaj o regularne peelingi, maseczki oraz odpowiednie kremy nawilżające dopasowane do Twojego rodzaju cery.

Zadbaj również o regulację brwi/wąsika na kilka dni przed makijażem.

stylizacja

Pokaż fason swojej sukni ślubnej – makijaż musi być dopasowany do całej stylizacji! Przykładowo, do sukni w stylu romantycznym nie będzie pasować mocniejsze „smokey eyes”, prawda ?

biżuteria

Idealnie, jeśli możesz przynieść na makijaż próbny biżuterię, którą będziesz miała w dniu ślubu lub jej zdjęcie. Wbrew pozorom, to też jest bardzo ważny element całego ślubnego looku, który powinien być spójną kompozycją wraz z makijażem.

motyw

Jeśli Twój ślub ma jakiś motyw/kolor przewodni to bardzo ważna informacja dla dopełnienia całości makijażem.

kolor włosów / fryzura

Idealnie jest połączyć fryzurę ślubną próbną z makijażem. Dzięki temu, będziesz mogła sobie wyobrazić jak wszystko będzie ze sobą pasowało w dniu ślubu. Przemyśl również, jaki kolor włosów będziesz mieć w dniu ślubu.

biel

Ubierz na próbny makijaż jasną bluzkę, by nie kontrastowała zbytnio z makijażem, który przecież ma ładnie się prezentować z białą suknią, a nie np. różową w zielone groszki.  Ponadto, pamiętaj by ubrać bluzkę rozpinaną lub z większym dekoltem, by można było precyzyjniej dobrać kolor podkładu.

inspiracje

Jakie są Twoje oczekiwania odnośnie makijażu, a czego w nim nie lubisz? Przygotuj swoje inspiracje makijażowe. Oczywiście nie chodzi o to by je kopiować, ale by na ich podstawie dobrze się zrozumieć.

Jeśli pójdziesz na próbny makijaż ślubny bez przygotowania, bez pomysłu na makijaż – możesz jedynie zaufać wizażystce, ale będzie bardzo ciężko dopasować makijaż do Twoich potrzeb. Profesjonalna wizażystka chce byś była zadowolona, bo zadziała to w dwie strony, ale jeśli np. nie wiesz jaką będziesz mieć sukienkę czy jaka będzie biżuteria to tak naprawdę robienie makijażu to loteria – albo będzie pasować do całej stylizacji w dniu ślubu, albo będzie wielkie rozczarowanie.

O czym warto pamiętać w dniu ślubu...

Jak powinno być przygotowane stanowisko do makijażu (w przypadku mojego dojazdu)

Miejsce przygotowań powinno być pomieszczeniem nie potrzebnym np. do błogosławieństwa, spotkań rodzinnych itp. Najlepsze światło do makijażu to światło dzienne, więc proszę o dostęp do okna. Będzie również potrzebne miejsce do rozłożenia kosmetyków typu większy, wyższy od niskiego kawowego, stół/blat. W okresie dużych upałów, zadbaj także o wiatrak/klimatyzację przy stanowisku. Na spoconej, mokrej twarzy nie będę w stanie wykonać makijażu.

Czy fryzura ma być pierwsza?

Jest mi to obojętne, o ile nie trzeba umyć głowy przed fryzurą.

Co zabrać do poprawek makijażu?

Polecam mieć ze sobą bibułki matujące oraz pomadkę/konturówkę do usta. Inne kosmetyki, przy dobrze wykonanym makijażu nie będą potrzebne.

KOLEJNOŚĆ JEST WAŻNA

Kolejność malowania osób w domu - najlepiej byś nie była malowana ani pierwsza, ani ostatnia. Nauczona doświadczeniem, wiem że często Panny Młode są zestresowane zbliżającą się godziną „0” , wiec lepiej zaoszczędzić sobie dodatkowych nerwów pt. –„zdążę czy nie zdążę".

Jesteś najważniejsza!

Pamiętaj, że to TY jesteś najważniejszą osobą i myśl o sobie! Staraj się wyspać, przed makijażem. Zmęczenia/spuchniętych oczu nie zakryje nawet najlepszy makijaż. Oddaj na czas makijażu telefon zaufanej osobie. Ten moment, powinien być chwilą dla Ciebie i relaksu. Telefon w tym niestety nie pomoże, a wręcz może irytować.

KONTAKT

MAŁGORZATA NOWAK MAKE UP

Zaufały mi już setki klientów! Masz dodatkowe pytanie w kwestii zakresu moich usług? Napisz do mnie i umów się już dziś !

TELEFON +48 694 253 501
© 2024 All rights Reserved. Design by DIVME.site
Close Menu